- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < SIWY DYM ⁄

Wydarzenia_szkolne

SIWY DYM

Pod tym hasłem zorganizowano w Internacie działalność Koła Zainteresowań – Sekcja artystyczno-techniczna. Sekcja otrzymała nazwę „Deko-Drew”. Pomysłodawcą oraz opiekunem sekcji jest Wychowawca Pan Szymon Morawski. Sekcja działa w charakterze szeroko pojętego rękodzieła artystycznego.

W ramach działalności Sekcji prowadzone będą cykliczne zajęcia manualno-artystyczne oparte na technice wypalania w drewnie. Stąd nazwa „Deko-Drew”. Wychowankowie Internatu pod opieką oraz czujnym okiem wychowawcy będą uczyć się wytwarzania różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, prac użytkowych, pamiątek, upominków.

Ideą przyświecającą Sekcji „Deko-Drew” jest rozwój zdolności manualnych wychowanków, odkrywania i pobudzania ukrytych talentów i umiejętności artystycznych. Aspektem o charakterze wychowawczym Sekcji jest wdrażanie młodzieży do pożytecznego spędzania i wykorzystania czasu wolnego.

Pierwszy cykl zajęć rozpoczął się w drugim tygodniu września i spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz ich aktywnym udziałem.

Podczas zajęć wykonano dwie prace:

• - Godło Rzeczpospolitej Polskiej oraz
  • - tabliczkę z deski sosnowej z hasłem „Przesłania warte zapamiętania”.

Pierwsza z prac – Godło, wykonane jest na sklejce drewnianej, zaimpregnowanej lakierem (akrylowym) wodorozcieńczalnym-półmat. Wkrótce Godło zostanie umieszczone w gabinecie Koordynatora Internatu Pana Sławomira Woźniakowskiego. Natomiast tabliczka będzie umieszczona w holu Internatu. Pod tabliczką będą ukazywały się cyklicznie cytaty, myśli, przysłowia i aforyzmy.

Materiały (surowce) pozyskaliśmy z warsztatów szkolnych (stolarnia), dzięki uprzejmości Panów Instruktorów Zawodu.

Wkrótce ciąg dalszy naszych działań. Mamy już kolejne pomysły…..

Szymon Morawski
Wychowawca gr. IV wraz z uczestnikami Sekcji „Deko-Drew”

opublikowano: 2022-09-28, © Szymon Morawski,