Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Organizacja pracy Przedszkola Samorządowego w Reszlu ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Organizacja pracy Przedszkola Samorządowego w Reszlu

Zarządzenie Nr36/2021/2022 w sprawie wprowadzenia regulaminu pobierania i rozliczania odpłatności za pobyt dziecka

Przedszkole czynne jest przez 11 miesięcy i prowadzi działalność ciągłą. Rok przedszkolny zaczyna się 1 września br. Przedszkole nie jest czynne w soboty i niedziele oraz święta.

Grupy przedszkolne

Aktualnie w przedszkolu funkcjonuję 5 grup przedszkolnych, w każdej grupie może być maksymalnie 25 dzieci:

• 2 grupy sześciolatków,
  • 1 grupa pięciolatków,
  • 1 grupa czterolatków,
  • 1 grupa trzylatków.

Infrastruktura

Przedszkole mieści się w budynku szkoły z dala od ruchliwej jezdni.

Przedszkole ma wydzieloną przestrzeń z odrębnym korytarzem i wyjściem ewakuacyjnym.

Obecnie do dyspozycji przedszkola jest 5 sal przedszkolnych wyposażonych w stoliki i krzesła dopasowane do wzrostu dzieci, indywidualne szafki dzieci na rzeczy osobiste, niezbędne pomoce dydaktyczne i zabawki dostosowane do wieku dzieci. Dodatkowo w każdej sali jest laptop do dyspozycji nauczycielki, 65 interaktywny ekran dotykowy z dostępem do Internetu, przenośna podłoga interaktywna.

Przy każdej sali na korytarzu są indywidualne szafki szatniowe na zostawienie wierzchniego ubrania i butów.

Przedszkolaki korzystają z 2 toalet oddzielnie dla chłopców i dziewczynek z umywalkami z ciepła wodą, mniejszymi sedesami i pisuarami.

Do dyspozycji przedszkolaków jest stołówka w której spożywają 2 posiłki dziennie.

Przy przedszkolu jest duży nowoczesny, ogrodzony plac zabaw.

Przedszkolaki mogą korzystać z sali gimnastycznej i boiska szkolnego, boiska trawiastego na gry i zabawy.

Przy przedszkolu jest duży nowoczesny, ogrodzony plac zabaw.

Organizacja dnia w przedszkolu

Przedszkole czynne jest od godziny 7.00 do 16.00

Dzieci dojeżdżające dowożone są przez szkolne autokary pod opieką opiekunek. Dzieci do punktu zbornego są doprowadzane i odbierane przez rodziców lub opiekunów zgodnie z harmonogramem dowożenia( każdego roku nowy plan dowożenia zgodnie z potrzebami)

W godz. 7.00-8.00 dzieci przychodzą do przedszkola i zbierają się w jednej z sal. Dziećmi opiekuje się nauczycielka i pomoce nauczycielki.

W godzinach 8.00-13.00 dzieci idą do oddzielnych sal zgodnie z podziałem na grupy wiekowe i mają planowe zajęcia z nauczycielką i przez 5 godzin realizują podstawę programową dla danej grupy wiekowej. Nauczycielce pomaga pomoc nauczyciela. Dzieci uczą się również języka angielskiego 2 razy w tygodniu po ½ godziny oraz jeśli rodzic wyrazi taką wolę uczestniczą w lekcji religii 2 razy w tygodniu 1/2 godziny. Jeśli tylko pogoda pozwala dzieci spędzają przynajmniej 1 godzinę na dworze (w parku, boisku, placu zabaw). Nauczycieli wybierają program nauczania, który jest realizowany podczas pobytu dzieci w przedszkolu. Dzieci korzystają z podręczników, ćwiczeń i wyprawek, by realizować program.

W godzinach 13.00-16.00 , kiedy kończą się obowiązkowe zajęcia, dzieci, które przebywają dłużej w przedszkolu mają zajęcia opiekuńczo – wychowawcze oraz swobodne zabawy.

Dzieci łączone są wiekowo w mniejsze grupyi spędzają czas pod opieką nauczycielek i pomocy nauczycielek do odbioru przez rodziców lub odjazdu autokaru.

Posiłki

Dzieci jedzą w przedszkolu 2 posiłki.

• 8.10-9.00 śniadanie,
  • 12.00-12.50 obiad.

Posiłki przygotowywane są w szkolnej kuchni zgodnie z zasadami i wytycznymi dotyczącymi zbiorowego żywienia dzieci. Kuchnia szkolna jest bardzo dobrze wyposażona, by posiłki były zdrowe. Śniadania uwzględniają też upodobania dzieci. Obiad składa się z zupy, drugiego dania i soku, kompotu lub dodatkiem jest owoc. Jadłospis dostępny jest na tablicy ogłoszeń, na cały tydzień.

Uroczystości i imprezy szkolne

W czasie roku przedszkolnego organizowane są różne imprezy zgodnie z kalendarzem: Dzień Przedszkolaka, Święto Pluszowego Misia, Dzień wróżb andrzejkowych,Mikołajki, Zabawa karnawałowa, Dzień Babci i Dziadka, Powitanie wiosny, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Spotkania z muzyką, ,,Głośne czytanie” , ,,Kwadrans z książką”, Propagowanie czytelnictwa z udziałem Miejskiej Biblioteki Publicznej, pożegnanie przedszkola. Dzieci jeżdżą też na wycieczki, spektakle teatralne itp.

opublikowano: 2021-03-06, © Danuta Baten.,

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu