Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Ślubuję być dobrym Polakiem ⁄

Ślubuję być dobrym Polakiem

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Reszlu są już pełnoprawnymi uczniami. 27 września 2024 roku odbyło się ich uroczyste „Pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicomi nauczycielom” - takie przyrzeczenie złożyli pierwszoklasiści.

Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Przygotowani, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności:śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz udzielali poprawnych odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, w tym pytań o naszą Ojczyznę. Wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowymiołówkami aktu pasowania dokonali dyrektor szkoły – Edward Szmul oraz wicedyrektor – Danuta Baten. W ten sposób pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Reszlu Po ślubowaniu uczniowie klas I otrzymali pamiątkowe „Akty pasowania na ucznia”, ołówki oraz upominki przygotowane przez rodziców. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole, nie tylko dla pierwszoklasistów, nauczycieli, ale również dla rodziców, babć i dziadków. Pięknie wykonany przez dzieci program artystyczny wycisnął niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Kochani pierwszoklasiści, życzymy Wam wspaniałego startu w szkolną przygodę! Niech tenpierwszy rok w szkole będzie pełen niespodzianek i przyniesie Wam mnóstwo uśmiechu. Zaczynając pierwszą klasę pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi i zdolni do wielkich rzeczy!

Wychowawczynie klas pierwszych

opublikowano: 2024-09-27, © Organizatorzy,