- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < 6 Edycja ErasmusDays ⁄

Wydarzenia_szkolne

6 Edycja ErasmusDays

W dniach 13-15 października 2022 r. na całym świecie organizowane były dni projektu Erasmus #ErasmusDays. W tym czasie w wielu krajach odbywały się spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+ oraz wspólnie celebrować jego 35-lecie.

W tym roku i nasza szkoła postanowiła włączyć się w #ErasmusDays, by zapoznać całą społeczność szkolną z celami i rezultatami realizowanych projektów.

Nasz Zespół Szkół działa w sektorze edukacja szkolna, akcja 1, Mobilność edukacyjna. Akcja ta wspiera szkoły i inne organizacje działające w obszarze edukacji szkolnej, które chcą zorganizować mobilności edukacyjne dla uczniów i pracowników szkół.W szkole realizowane są równocześnie dwa projekty, jeden skierowany do uczniów, drugi do nauczycieli.Nauczyciele wyjeżdżali i będą wyjeżdżać na kursy językowe i metodyczne, natomiast uczniowie na praktyki zawodowe.Podczas dni projektu nauczyciele i uczniowie przygotowali prezentacje i wystawy, które przedstawiały działania w ramach realizacji trwających w szkole projektów. Na monitorze ustawionym na korytarzu szkolnym wszyscy mogli obejrzeć fotorelacje i filmy z odbytych kursów zagranicznych oraz praktyk szkolnych. Można było również porozmawiać z uczestnikami odbytych mobilności. Uczniowie zorganizowali także sesję fotograficzną w formie fotobudki z logo Erasmusa oraz dwie wystawy ze wspomnieniami z praktyk zawodowych w Grecji oraz kursów we Włoszech.

14 października, podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie przybliżyli całej społeczności szkolnej, rodzicom oraz zaproszonym gościom ideę programu Erasmus+ oraz działania organizowane w ramach realizacji obu projektów.

Erasmus+ to ogromna szansa dla wszystkich. Daje możliwości podróżowania, zdobywania nowych doświadczeń, nawiązania znajomości, poznawania kultury i tradycji krajów partnerskich. To także świetna okazja do ćwiczenia umiejętności językowych oraz nawiązania kontaktów w dalszej europejskiej współpracy.

Zespół Erasmus+

opublikowano: 2022-10-30, © Zespół Szkół w Reszlu,