Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „O wesołej Ludwiczce” ⁄

„O wesołej Ludwiczce”

Dnia 19. 04. 2012 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu ponownie odwiedziły Bibliotekę Miejską i wzięły udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Bajkę „O wesołej Ludwiczce” autorstwa Anny Świrszczyńskiej przeczytała pani Wioleta Krawczyk – właścicielka sklepu „WIKI”.

Bohaterką utworu jest Ludwiczka – dziewczynka zawsze pogodna i życzliwa dla innych, która wyruszyła w świat w poszukiwaniu przyjaciela.

Opowiadanie ukazało dzieciom wzajemne powiązania ludzi i przyrody, zachęciło do współczucia i życzliwości oraz do wytworzenia atmosfery wyrozumiałości dla innych. Szereg ciekawych postaci, dużo dialogów, żywo rozwijająca się akcja oraz umiejętność wprowadzenia odbiorcy w bajkowy świat przez panią Wioletę sprawiły, że dzieci słuchały opowiadania z zapartym tchem.

Po krótkiej rozmowie dotyczącej przeczytanego tekstu dzieci zostały obdarowane słodkimi pierniczkami.

Na zakończenie maluchy skorzystały z gościnności Biblioteki i mogły wykazać się sprawnością fizyczną podczas grania na konsoli Xbox z sensorem kinect.

Dziękujemy za zaproszenie i za miło spędzony czas z literaturą dziecięcą.

opublikowano: 2012-04-26, © Joanna Maksymiuk,

fot. Joanna Maksymiuk