Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „Zapobiegajmy pożarom” ⁄

„Zapobiegajmy pożarom”

„Zapobiegajmy pożarom” - to temat kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Organizatorami eliminacji powiatowych w naszym rejonie była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i opiekunów problematyką ochrony przeciwpożarowej, tradycją, służbą i ciężką pracą strażackich środowisk, w tym działaniami ratowniczo – gaśniczymi i zabezpieczającymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń. Konkurs miał także na celu popularyzowanie znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Nieodłącznym elementem takiej akcji jest również edukacja dzieci i młodzieży w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska naturalnego i ekologii.

Na konkurs wpłynęło 143 prace w 4 grupach wiekowych. Każda placówka mogła przysłać maksymalnie 3 prace w każdej grupie wiekowej. Jury konkursowe, w którego skład weszli funkcjonariusze kętrzyńskiej Komendy, wybrało 20 prac plastycznych. Tym samym wyróżnione prace zostały zakwalifikowane na szczebel wojewódzki konkursu. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 17 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Kętrzynie.

Na koniec wiadomość dla nas najważniejsza - jedną z laureatek jest uczennica SP 3 w Reszlu - Weronika Pieniak.

Wyróżniona praca została wykonana w czasie zajęć koła plastycznego, pod kierunkiem M. Dziudzik-Pływaczewskiej. Weronika zasługuje na szczególne gratulacje, gdyż jest to jej już czwarta nagroda z plastyki, w tym roku szkolnym.

opublikowano: 2012-12-22, © Maria Dziudzik -Pływaczewska,

fot. archiwum prywatne