Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „Ochrona Środowiska i Cittaslow” - wykład ⁄

„Ochrona Środowiska i Cittaslow” - wykład

21 września uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami udali się do sali widowiskowej w nowo wyremontowanym Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu.

Celem wycieczki było wzięcie udziału w wykładzie dr. Stanisława Czachorowskiego „Ochrona Środowiska i Cittaslow”.

Uczniowie zostali przywitani przez Burmistrza Reszla, pana Marka Janiszewskiego, który w skrócie omówił politykę ekologiczną Reszla, po czym oddał głos gościowi.

Pan dr Stanisław Czachorowski w swoim wystąpieniu starał się wytłumaczyć uczniom, jak rozumieć zagadnienie ochrony przyrody w typowym, małym miasteczku i jego okolicach. Ponadto zapoznał słuchaczy z pojęciem gospodarki cyrkulacyjnej, które w skrócie oznacza, że to co wykorzystam, niech ponownie wróci do obiegu.

Zaznaczył również, że nadchodzi koniec ery tanich paliw kopalnych i kluczowych surowców. W połączeniu ze wzrostem populacji i ograniczonymi zasobami wody, stanowi to poważny problem.

W związku z tym, jedynym ratunkiem wydaje się być zmiana stylu życia oraz rosnąca świadomość współodpowiedzialności za to, co się dzieje wokół nas.

Pan dr Czachorowski podkreślił również, że żyjąc i podejmując różne aktywności w miasteczku takim jak nasze, warto doceniać walory otaczającej nas przyrody. Dbając o piękne widoki, które możemy podziwiać za darmo, zapewniamy sobie dobrą przyszłość.

Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za zaproszenie do udziału w wykładzie. Oprócz tego, że poruszone zostały bardzo ważne i aktualne treści, to jeszcze uczniowie przez godzinę mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

opublikowano: 2018-10-01, © Anna Płotast,

fot. Teresa Wicińska