Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „Książki Naszych Marzeń” są już w bibliotece szkolnej!!! ⁄

„Książki Naszych Marzeń” są już w bibliotece szkolnej!!!

19.11.2015 r. do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3, w godzinach popołudniowych, przybyły książki z programu rządowego „Książki Naszych Marzeń”. Książki te wybierali sami uczniowie pod czujnym okiem wychowawców, z ofert przygotowanej przez nauczyciela bibliotekarza biblioteki szkolnej- Małgorzatę Krajewską. Oferta zawierała książki zarówno dla uczniów z klas I-III jak i IV-VI, by zaspokoić „głód czytelniczy” wszystkich uczniów szkoły i tych starszych i tych młodszych. Pieniądze na książki szkoła uzyskała dzięki uczestnictwu w programie rządowym „Książki Naszych Marzeń” i z wkładu własnego- organu prowadzącego szkołę.

Już 20.11.2015 r. od rana, wszyscy uczniowie z klas I-VI mogli „nacieszyć oczy” widokiem nowych książek na wystawie zorganizowanej w bibliotece szkolnej. Radość uczniów była ogromna. Książki są kolorowe, ładne, z różnych gatunków literackich takich jak: bajki, bajeczki i wierszyki dla najmłodszych, detektywistyczne, fantastyka, beletrystyka dla dzieci i młodzieży, niektóre z elementami fantastyki. Jest 199 nowych tytułów w pojedynczych egzemplarzach, gdyż każda książka jest inna. Są to serie np. seria: Basia, Czytamy bez mamy, Witamy w krainie troskliwości, Puszczykowe nauki, Rycerz Mike - Magiczne opowieści, Mia and Me, Nidzimisie, Scooby-Doo, Zaopiekuj się mną, Filipek, Zapiski Luzaka, Biuro śledcze-Tomuś Orkiszek i Partnerzy, Klub poszukiwaczy przygód, Agata na tropie, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Werka Rozterka, Marysia Rebusek, Hania Humorek, Kroniki Archeo, Harry Potter, Literatura dziecięca dla dziewczynek, Literatura dziecięca dla chłopców itd. , można jeszcze długo tak wymieniać. Nowe książki już niedługo trafią na półki w bibliotece, po ich wprowadzeniu przez bibliotekarza w księgozbiór, i po ich przygotowaniu do wypożyczeń. Już niektórzy uczniowie rezerwowali sobie pierwszeństwo do wybranych tytułów. A mówi się, „że dzieci nie czytają książek”, chyba jednak nie dotyczy to uczniów naszej szkoły.

Ze swej strony chciałabym bardzo podziękować za współpracę wychowawcom, nauczycielom i Pani Anicie Gołza z - Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki – Tuliszkow

Lista „Książek Naszych Marzeń”

opublikowano: 2015-11-23, © Małgorzata Krajewska,

fot. Małgorzata Krajewska