Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „Deutsch – Wagen – Tour” w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu ⁄

„Deutsch – Wagen – Tour” w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

19 stycznia 2011 roku Szkołę Podstawową nr 3 w Reszlu odwiedził „ Deutsch Wagen” z Goethe Institut.

„Deutsch – Wagen – Tour” jest to projekt realizowany przez Goethe Institut, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języka niemieckiego. Istotą programu jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz różnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Wszystko po to, aby przeprowadzić niecodzienną lekcję języka niemieckiego. I ten właśnie samochód odwiedził naszą szkołę.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas VI, zainteresowanie było ogromne i bawili się wszyscy znakomicie. Za uczestnictwo w konkursach dzieci otrzymywały nagrody w postaci plecaków, koszulek, parasoli, piłek i innych drobiazgów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podekscytowani.

Na koniec, chcąc zaprezentować swoje umiejętności językowe uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali w języku niemieckim krótkie przedstawienie pt. „Rotkäpchen” (Czerwony Kapturek). Dla młodych aktorów nauczenie się roli w języku niemieckim nie sprawiło żadnej trudności i przedstawienie wypadło znakomicie.

Mamy nadzieję, że „Deutsch – Wagen – Tour” odwiedzi nas także w przyszłym roku.

opublikowano: 2011-01-21, © Marlena Jałoszewska.,

fot. Organizatorzy