Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty” – musical dydaktyczny ⁄

„Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty” – musical dydaktyczny

7 czerwca 2022r. uczniowie z klas IV a, IV b, V a, V b, VI a i VII d wybrali się do Domu Kultury w Bartoszycach na spektakl pt. „Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty”.

Aktorzy Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia w ciekawy sposób opowiedzieli historie herosów greckich takich jak: Odyseusz, który chciał odnaleźć po latach drogę do ukochanej Itaki, Tezeusz pragnący znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura oraz Prometeusz, który wykradł bogom ogień, by podarować go ludziom.

W zabawny sposób na scenie były prezentowane i komentowane losy bohaterów. Przewodniczką po tych fascynujących historiach była Afrodyta - piękna bogini miłości, która próbowała przekonać wszystkich, że od miłości jest już tylko krok do nienawiści czy zemsty.

Uczniowie przekonali się, że mitologiczni bohaterowie kierowali się główniewartościami takimi jak: dobro, miłość, lojalność..

Dodatkowo dzięki spektaklowi wszyscy przypomnieli sobie znaczenie związków frazeologicznych, wywodzących się z mitologii, które weszły do potocznego języka i funkcjonują w nim do dziś. Każdy z nas doskonale zna takie powiedzenia, jak: „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca”, „prometeizm” czy „puszka Pandory”.

Wszystkich zaciekawiła scenografia, oprawa muzyczna, kostiumy aktorów i gra świateł.

Warto było pojechać na spektakl. Czekamy na kolejne propozycje Teatru Muzycznego „Forte”.

opublikowano: 2022-06-08, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy