Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Z wizytą u św. Mikołaja i strażaków ⁄

Wydarzenia_szkolne

Z wizytą u św. Mikołaja i strażaków

14 października 2021 roku grupy przedszkolne 0a i 0b udały się na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja oraz odwiedziły salę edukacyjną „Ognik” Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

W Konsulacie Świętego Mikołaja prowadzonym przez firmę Doroszko dzieci przeniosły się w bajkowy świat pełen ozdób świątecznych w różnych kształtach i kolorach. W świątecznej krainie przedszkolaki mogły uczestniczyć w pokazie dmuchania ozdób ze szkła oraz tradycyjnego dekorowania bombek. Po obejrzeniu Galerii Bombek dzieci własnoręcznie dekorowały ozdoby świąteczne, które potem zabrały do domów. W miasteczku św. Mikołaja napisały list, w którym dzieliły się swoimi marzeniami i pragnieniami odnośnie prezentów świątecznych. Warto odwiedzić to miejsce, by złapać trochę świątecznej atmosfery i przenieść się do czasu oczekiwania na prezenty od św. Mikołaja.

W sali edukacyjnej „Ognik” przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazali dzieciom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Przedszkolaki zapoznały się z pracą strażaka oraz ze sprzętem, który strażacy wykorzystują w swoich działaniach. Obejrzały filmy edukacyjne propagujące zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie garażu, oglądanie z bliska wozów bojowych wraz z wyposażeniem służącym nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Dziękujemy pani Martynie Wiśniewskiej i panu Andrzejowi Adamiakowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, który przyniósł dzieciom wiele radości.

opublikowano: 2021-10-18, © Organizatorzy,

fot. Koło Ekologiczne Ekozespoły