Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < W trosce o powietrze ⁄

W trosce o powietrze

14 listopada został ogłoszony Dniem Czystego Powietrza. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim o potrzebie dbania o środowisko. Młodzi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Czyste powietrze” zorganizowanych wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Reszlu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą segregacji odpadów i skutków spalania śmieci. Następnie pisali listy do rodziców, w których zawarta została prośba o to, aby nie palić śmieci w domowych piecach i informacje o związanych z tym zagrożeniach dla zdrowia ludzi i środowiska. Uczniowie wykazali się obszerną wiedzą i pomysłowością podczas wykonania plakatów na temat „Skutki spalania śmieci”.

Ważne jest, abyśmy wszyscy oddychali czystym powietrzem. Istotne jest to nie tylko dla nas, żyjących obecnie, ale również dla kolejnych pokoleń. To, czy tak będzie, zależy od nas wszystkich. Powinniśmy zawsze troszczyć się o stan naszego otoczenia pamiętając o dobru naszych przyszłych pokoleń. Na skutek spalania odpadów z tworzyw sztucznych, opon, gumy i starych mebli do powietrza przedostają się toksyczne substancje. Powodują one wiele groźnych chorób, między innymi nowotwory. Segregujmy odpady.

Pamiętajmy, że tak dużo zależy od każdego z nas.

opublikowano: 2012-12-01, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz