Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < W tajemniczym ogrodzie ⁄

W tajemniczym ogrodzie

18 grudnia br. uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu mieli możliwość obejrzenia w Kętrzynie przedstawienia teatralnego pt: „W tajemniczym ogrodzie” w reżyserii Moniki Major. Trwający 1h 10min spektakl przygotowany przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa to wierna adaptacja znanej powieści F. H. Burnett.

Widzowie poznali historię osieroconej 10-letniej Mary Lennox, która przybyła z Indii do Anglii do swojego bogatego krewnego - wuja Archibalda. Jego dom i ogród skrywały pewną tajemnicę, którą dzięki swojej ciekawości odkryła dziewczynka. Udało jej się także odnaleźć zaginiony klucz i otworzyć nim bramy tytułowego, tajemniczego ogrodu. Wraz ze swoim przyjacielem Dickiem sprawiła, że zaniedbany od lat ogród zamienił się w piękne, tętniące życiem miejsce. Pojawienie się Mary w ponurej posiadłości na wrzosowiskach odmieniło życie wielu osób, szczególnie jej kuzyna Colina.

Ta niezwykła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury zainteresowała, a może nawet zachwyciła młodych widzów, którzy z uwagą i w skupieniu śledzili przygody Mary oraz innych mieszkańców zamku. Ważną rolę w przedstawieniu pełniła scenografia, światło, muzyka i inne efekty dźwiękowe. Spektakl uzmysłowił uczniom, że w dużej mierze od nas samych zależy, czy nasze życie jest zaniedbanym, zapomnianym ogrodem, czy też miejscem radości wypełnionym przyjaźnią i sensem.

Po spektaklu dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorem, który przybliżył im zagadnienia związane z teatrem, a w autokarze, w drodze powrotnej do szkoły podzielić się swoimi wrażeniami, odczuciami.

opublikowano: 2017-12-23, © Z S-P w Reszlu,

fot. Z S-P w Reszlu