Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < W pasiece ⁄

W pasiece

19.06.2018 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych z SP nr 3 w Reszlu zostały zaproszone do pasieki w Świętej Lipce, której właścicielami są rodzice jednego z przedszkolaków – Magdalena i Przemysław Sikorowie. Ich pasiekę otaczają kwitnące o tej porze łąki i las. To wspaniały raj dla pszczół. Pszczelarz opowiedział przedszkolakom o życiu pszczół i ich ogromnej roli w środowisku przyrodniczym. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały pszczoły w szklanej gablotce, gdzie mogły też zobaczyć matkę pszczelą. Dowiedziały się, że jeśli nie reagują gwałtownie, to pszczoły nie użądlą, zaś truteń jest mniejszy od matki i nie posiada żądła. Przedszkolaki poznały także budowę ula, dowiedziały się co to są plastry miodu i do czego służy podkurzacz, czy wirówka. Miały też okazję przymierzyć strój pszczelarza oraz zostały poczęstowane przez panią Magdalenę wafelkami z miodem. Na koniec wspólnie mogły posiedzieć przy ognisku i upiec kiełbaskę.

Wycieczka miała wiele walorów edukacyjnych i wychowawczych. Sprawiła dzieciom wiele radości. Dziękujemy serdecznie właścicielom pasieki za zaproszenie i za przekazanie tylu ciekawych informacji.

opublikowano: 2018-06-19, © Danuta Baten.,

fot. Danuta Baten.