Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Z odblaskiem bezpieczniej na drogach. ⁄

Z odblaskiem bezpieczniej na drogach.

Dnia 23 listopada, z udziałem funkcjonariuszy policji ,odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami klas pierwszych i drugich. Pogadankę nt. przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadził zaprzyjaźniony ze szkołą dzielnicowy - Pan Jan Kras, któremu towarzyszył starszy sierżant – Paweł Obolewicz.

Po raz kolejny ( było to drugie spotkanie w tym roku szkolnym), przypomniano uczniom obowiązujące zasady poruszania się w ruchu drogowym, omówiono celowość noszenia elementów odblaskowych. Atrakcją spotkania było wręczenie dziewięćdziesięciu uczniom zawieszek i opasek odblaskowych.

Po udzieleniu tzw. „instrukcji obsługi ” przez prowadzącego, uczniowie zaprezentowali otrzymane odblaski pozując do zdjęć. Przebieg spotkania, swoim czujnym okiem z pomocą obiektywu, zarejestrował pan Janusz Król. Więcej na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, można znaleźć na stronie www.odblaskowi.

Serdeczne podziękowania składamy mieszkance Reszla – Pani Marzenie Krzyżopolskiej. Dzięki Jej staraniom otrzymaliśmy od Pani Katarzyny Malisz z Wrocławia odblaski dla naszych uczniów.

H. Kwiatkowska – pedagog SP nr 3

opublikowano: 2012-11-28, © Halina Kwiatkowska,