Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < O dwóch takich, co ukradli Księżyc ⁄

O dwóch takich, co ukradli Księżyc

6 czerwca 2024r. trzykrotnie został zagrany spektakl „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”, zrealizowany na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego.Z młodzieżą pracowali p. Anna Szewczyk, p. Wiktor Korzeniewski, p. Wojciech Petzoraz p. Marta Lewczuk – Daliga.

28 uczniów- z klas VI-VIII oraz czworo absolwentów przygotowywało się do ukazania historii Jacka i Placka od ferii zimowych, uczestnicząc w obozie teatralnym. To grupa ochotników, która chciała sprawdzić swoje możliwości artystyczne na scenie. Niektórzy wystąpili po raz pierwszy, inni kolejny raz.

Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Mamy w szkole wspaniałą młodzież, chętną do podejmowania wyzwań. Wielkie podziękowania należą się jeszcze raz realizatorom – p. Ani, p. Marcie, p. Wiktorowi i p. Wojtkowi za inicjatywę, umiejętność mobilizowania młodzieży do twórczego, wspólnego spędzania czasu nad przygotowaniem spektaklu, z którego zawsze wynika przesłanie na długo pozostające w głowach odbiorców.

Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach kolejnej edycji projektu profilaktycznego „Wybieram ciekawsze”, finansowanego ze środków gminnych. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi poprzedniej kadencji, p. Markowi Janiszewskiemu za wieloletnie wspieranie inicjatywy projektu teatralno – profilaktycznego. Mamy nadzieję na kontynuację projektu przy wsparciu obecnych władz.

Na koniec, dziękujemy wszystkim, dzięki którym spektakl został zrealizowany: Rodzicom, pracownikom MOK- u, strażakom oraz konserwatorom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

opublikowano: 2024-06-14, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy