Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Życie bajką jest ⁄

Życie bajką jest

XX Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” z udziałem naszych uczniów rozstrzygnięty.

19 marca 2016r. o godz. 11:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste podsumowanie XX Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”.

W konkursie wzięło udział 714 uczestników ze szkół i placówek z terenu całej Polski. Wśród nich byli też uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu.

Konkurs składał się z dwóch części – literackiej oraz plastycznej. Wśród zwycięzców w obu dziedzinach znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Na literacką część konkursu wpłynęły 304 prace, w tym 148 utworów pisanych prozą i 156 utworów poetyckich. Zadaniem uczestników było napisanie utworu inspirowanego bajkami Ireny Kwinto lub własnego. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę ujęcie tematu, samodzielność, styl i ortografię w kategorii klas I – III przyznała 3 równorzędne nagrody, z których 2 trafiły do naszej szkoły, a otrzymali je: Julia Baranowska z kl. II b za utwór „Płaczący kamień” oraz Kornel Sokalski z klasy III b za utwór „Warmiński tulipan”.

Na część plastyczną konkursu wpłynęły 402 prace plastyczne do utworów Ireny Kwinto i 8 grafik komputerowych. W tej dziedzinie w kategorii klas I-III wśród 10 nagrodzonych prac znalazła się ilustracja do bajki pt. „Żabka” autorstwa Julii Zawadki, uczennicy kl. II b.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowało się 46 prac plastycznych, wśród nich 3 wykonane przez naszych uczniów: Annę Szczepańską z kl. II b, Filipa Urbanowicza z kl. III b oraz Amelię Witek również z kl. III b.

Po uroczystym wręczeniu nagród nasi mali artyści oraz ich rodzice obejrzeli ekspozycję nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, a także zwiedzili gotycki zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim.

Wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły gratulujemy tegorocznych zmagań, natomiast autorom nagrodzonych prac składamy wyrazy uznania za wspaniałą twórczą pracę i życzymy dalszych sukcesów!

opublikowano: 2016-03-22, © Alina Szmul,

fot. Alina Szmul