Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT:SZKOŁA!” ⁄

Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT:SZKOŁA!”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”. Wśród 24 nagrodzonych nauczycieli i szkół znalazła się też nasza placówka!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, w ramach którego zorganizowaliśmy na bazie przekazanych przez organizatorów materiałów – zajęcia dla uczniów. Tematyka lekcji dotyczyła rozwoju lokalnego, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju polskich miejscowości. W ramach kolejnego etapu akcji mogliśmy wziąć udział w konkursie dotyczącym opracowania pomysłu na lokalną inwestycję - w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności. Pomysł „Przy szkole, przy kawie, przy pracy” znalazł się wśród 24 nagrodzonych w Polsce. Projekt zakładał stworzenie miejsca, które miało być połączeniem kawiarni, agencji pracy tymczasowej i miejsca szkoleń. Projekt byłby skierowany głównie do rodziców, którzy wypadli z rynku pracy i szukają na razie doraźnego zatrudnienia, ewentualnie przygotowują się do powrotu na rynek pracy, a brak im pewności.

Nasza szkoła za udział w konkursie otrzymała monitor interaktywny o wartości 8500 zł, zaś nauczycielka Magdalena Baranowska, która opracowała i zgłosiła pomysł – czytnik ebook o wartości 700 zł i dyplom.

opublikowano: 2021-12-14, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,

fot. Koło Ekologiczne Ekozespoły