Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”

19 marca 2015 roku 23 uczniów naszej szkoły przystąpiło do rozwiązywania testów matematycznych na poziomach: Żaczek, Maluch, Beniamin.

Test konkursowy w kategorii „Żaczek" składał się z 21 zadań. Najlepsi w tej kategorii okazali się: Kornel Sokalski z klasy IIb i Oliwier Maksymiuk z klasy IIa.

Test konkursowy w kategorii „Maluch" zawierał 24 zadania. W tej kategorii najlepsza okazała się Magdalena Eble z klasy IIIa.

Test konkursowy w kategorii „Beniamin” składał się z 30 pytań o różnym stopniu trudności W najstarszej grupie wiekowej najlepsi okazali się Paulina Kościelniak z klasy Vb, Gregor Eble z klasy VIb, Patrycja Łomżyńska z klasy VIa oraz Weronika Majcher z klasy VIa.

Wszyscy wymienieni uczniowie zdobyli wyróżnienia. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań: Joanny Piskosz, Danuty Baten, Małgorzaty Krajewskiej, Doroty Stasiewicz oraz Marty Brygoły.

Gratulujemy zwycięzcom zdobytych wyróżnień, nauczycielom dziękujemy za dodatkowy czas poświęcony uczniom.

opublikowano: 2015-05-22, © Krystyna Bujnowska,

Gregor Eble