Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Złota rybka uczy dzieci mądrości i skromności… ⁄

Złota rybka uczy dzieci mądrości i skromności…

W pierwszym tygodniu kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu udały się do Biblioteki Miejskiej na kolejne spotkanie z bajką.

Tym razem poznały bajkę pod tytułem "O rybaku i złotej rybce”. Dawno temu, w małej ubogiej chatce na brzegu morza mieszkał rybak z żoną. Codziennie chodził łowić ryby. Pewnego dnia biedny rybak złowił złota rybkę. Rybka, w zamian za darowanie życia, obiecała spełnić życzenia… Żona rybaka chciała więcej i więcej. Złota rybka ukarała żonę rybaka - zabrała jej wszystko co otrzymała i znów mieszkała w starej chatce.

Bajka uczy, że nie można żądać zbyt wiele, ponieważ można wszystko stracić. Uczy umiaru.

Piękny wystrój sali nawiązujący do treści bajki wprowadził dzieci w niezwykły nastrój . Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o losach rybaka i jego żony. Chętnie uczestniczyły w rozmowie dotyczącej treści bajki i wyciągały właściwe wnioski. Świetnie bawiły się łowiąc ryby i pływając łodzią.

Serdecznie dziękujemy Pani Ali i Wiesi za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

opublikowano: 2016-04-19, © Małgorzata Maksymiuk.,

fot. Małgorzata Maksymiuk.