Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zespół Szkolno – Przedszkolny z Reszla w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) ⁄

Zespół Szkolno – Przedszkolny z Reszla w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

W piątek 14 września 2018r. p. Dyrektor Edward Szmul podpisał umowę dotyczącą dostępu do bezpłatnego, szybkiego Internetu w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którego Operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.

OSE oferuje symetryczny, szerokopasmowy dostęp do Internetu 100 Mb/s, więc inicjatywa doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Do programu zgłosiło się także 139 innych szkół z naszego województwa. Zespół Szkolno – Przedszkolny z Reszla jest do tej pory jedyną szkołą z powiatu, która przystąpiła do projektu.

Podczas spotkania w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewoda Warmińsko – Mazurski, p. Artur Chojecki oraz Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, p. Krzysztof Marek Nowacki podkreślali, że dostęp do szybkiego Internetu to wyrównywanie szans edukacyjnych dla wszystkich uczniów, inwestycja w przyszłość poprzez dostęp do zasobów edukacyjnych, możliwość komunikowania się z innym szkołami, realizowania wspólnych projektów.

W bieżącym roku 92 proc. szkół z sześciu województw objętych zostało rozpisanym przez NASK przetargiem na transmisję danych. Do 2020 roku ponad 30 tys. szkół podłączonych zostanie do szybkiej i bezpiecznej sieci OSE – to kluczowe rządowe założenia dotyczące cyfryzacji.

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli szybkiego Internetu dla szkół został nagrodzony prestiżową nagrodą WSIS Prizes 2018, przyznawaną przez agendę ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

opublikowano: 2018-09-19, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,