Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu wśród najlepszych szkół w województwie! ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu wśród najlepszych szkół w województwie!

W lutym 2020 roku odbyły się w Olsztynie etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych.

W eliminacjach uczestniczyło 1077 uczniów szkół podstawowych z Warmii i Mazur.

Konkursy przedmiotowe od lat cieszą zainteresowaniem środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, że zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: ocena celująca na świadectwie, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu zewnętrznego oraz pierwszeństwo podczas naboru do wymarzonej szkoły średniej.

Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła jako jedyna z powiatu kętrzyńskiego znalazła się w gronie najlepszych szkół w województwie pod względem ilości uzyskanych tytułów laureata i finalisty. Zajęliśmy bardzo wysokie, ósme miejsce. Przed nami znalazły się dwie szkoły podstawowe z Olsztyna, dwie z Ełku i trzy z Elbląga.

Jesteśmy dumni, że mamy zdolnych i pracowitych uczniów, którzy każdego roku budują prestiż szkoły, wpływając na jej wizerunek w środowisku lokalnym oraz w województwie. Ogromna przy tym również zasługa i świadectwo rzetelnej pracy kadry pedagogicznej, która potrafi umiejętnie rozwijać u uczniów talenty i zainteresowania, motywować do wytężonej pracy.

Tegoroczny sukces, podobnie jak te z ubiegłych lat, są dla wszystkich wielką motywacją do dalszego, jeszcze bardziej wzmożonego naukowego działania.

opublikowano: 2020-05-04, © Agnieszka Żyła,

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu