Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zajęcia ruchowe na lodowisku w Kętrzynie ⁄

Zajęcia ruchowe na lodowisku w Kętrzynie

Klasa II a pod opieką wychowawczyni i pani Moniki Korynkiewicz wybrała się po feriach zimowych w lutym na lodowisko w Kętrzynie. Uczniowie w większości założyli po raz pierwszy łyżwy na nogi. Okazało się, że nauka jazdy na łyżwach nie jest wcale taka trudna, jak mogłoby się to wydawać. Efekty pierwszych prób widać na zdjęciach pod artykułem. Oczywiście zaczynając jeździć trzeba mieć świadomość, że skoki i piruety wykonywane z gracją i lekkością przez zawodowych łyżwiarzy, to owoc wielu lat żmudnych ćwiczeń i treningów.

Nam wystarczyły do pomocy pingwinki i kilka prostych zasad, które przypomnieliśmy sobie przed wejściem na taflę lodowiska. Nie warto bać się osób przejeżdżających obok, zazwyczaj one umieją już jeździć i ominą nas w bezpiecznej odległości. Zajęcia na lodowisku tak się uczniom spodobały, że postanowiliśmy pojechać po raz kolejny.

Zaprosiliśmy na kolejny wyjazd jeszcze klasę III b. I tu niespodzianka??? Uczniowie zastali wszystkie bramki w Kętrzynie zamknięte. Nikt z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie nie pofatygował się, żeby powiadomić grupę zorganizowaną z Reszla o nagłym zamknięciu lodowiska. Nie wykonał żadnego telefonu, żeby nas uprzedzić, mimo, że dzień wcześniej grupa i wyjazd został potwierdzony. Przykro o tym pisać, szkoda tylko zapału i chęci dzieci oraz poniesionych przez Rodziców kosztów przejazdu. Rozumiemy, że są sytuacje nagłe, ale w dobie telefonii komórkowej, chyba wykonanie jednego telefonu nie powinno stanowić wielkiego obciążenia.

Pozdrawiamy serdecznie, klasa IIa, III b
Krystyna Bujnowska