Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zaczynamy projekt „Zaprogramuj przyszłość” ⁄

Zaczynamy projekt „Zaprogramuj przyszłość”

W marcu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu ,, Zaprogramuj przyszłość’’, prowadzonego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. W projekcie bierze udział 6 przeszkolonych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 115 uczniów klas I – III.

Jest to kompleksowy projekt edukacji cyfrowej skierowany do szkół podstawowych z małych miejscowości w całej Polsce, realizowany ze środków unijnych. Świetnie przygotowani nauczyciele prowadzą zajęcia dla uczniów klas 1 - 3, podczas których dzieci zgłębiają tajniki programowania.

Programowanie to inwestycja w przyszłość, ponieważ uczy ono: przewidywania i planowania, mądrego korzystania z technologii, lepszego rozumienia świata i zachodzących w nim procesów, logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, współpracy w zespole.

Za nami już kilka zajęć związanych z programowaniem i kodowaniem. Pod czujnym okiem nauczycielek uczniowie bawili się na macie do kodowania, odczytywali współrzędne, tworzyli roboty, kodowali z kubeczkami, układali wesołe historyjki oraz sudoku obrazkowe, tańczyli do kodu, programowali w aplikacji Scratch Junior.

Kodowanie i programowanie to wspaniała zabawa i nauka jednocześnie. A to dopiero początek naszej przygody!

Zajęcia z kodowania w ramach projektu prowadzone są przez nauczycielki: Krystynę Bujnowską, Bożennę Michalak, Joannę Piskosz, Annę Łachmańską, Alinę Szmul oraz Jolantę Wasilewską.

opublikowano: 2018-04-22, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy