Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej nr 3 ⁄

Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej nr 3

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie SP 3 niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek - 20 stycznia.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami i plakatami zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VI.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Najmłodszym uczniom naszej szkoły do tańca przygrywał Pan Piotr Gerwatowski.

Po południu odbył się również bal uczniów klas IV-VI. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami, przyozdobione piórami. Podczas dyskoteki swój układ taneczny zatańczyli uczniowie klasy VI b. Zrobili ogromne wrażenie na pozostałych uczniach. Starsi uczniowie również bawili się cudownie, a dobrą muzykę serwował im absolwent szkoły - Dj Arek.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w SP 3 należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 20 stycznia do 5 lutego 2012 r.

Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku :)

opublikowano: 2012-02-06, © Agata Doboszewska-Kasperek,

fot. Agata Doboszewska-Kasperek