Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ŻYWA LEKCJA HISTORII W SP 3 W RESZLU ⁄

ŻYWA LEKCJA HISTORII W SP 3 W RESZLU

Tuż po świętach, 11 kwietnia w naszej szkole odbył się "Najazd Szwedów na Polskę". Bractwo rycerskie Jacka Ordowskiego z Gniewa przygotowało "żywą lekcję historii". W bardzo atrakcyjny sposób uczniowie poznali historię wojen polsko - szwedzkich w XVII wieku, a także militaria armii szwedzkiej i polskiej.

Wybrani uczniowie uczestniczyli w pokazie, prezentując mundur oficera, piechura armii szwedzkiej oraz polskiej husarii. Podczas prezentacji broni uczniowie uczyli się ładować i obsługiwać muszkiet, władać rapierem, szablą czy piką. Nie ominęła ich również musztra żołnierska, która wywołała salwę śmiechu wśród widzów. Zabawne sytuacje miały miejsce również podczas potyczek polsko - szwedzkich w wykonaniu uczniów, ale pod kierunkiem i świetnym prowadzeniu pana Jacka Ordowskiego.

Uczniowie wspaniale się bawili, ucząc się jednocześnie. Tak pokazana historia jest bardzo interesująca i na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów klas IV - VI.

opublikowano: 2012-04-12, © Małgorzata Gardocka,

fot. Janusz Król.