Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka rowerowa do Pilca ⁄

Wycieczka rowerowa do Pilca

Po długim okresie nauki zdalnej wróciliśmy do szkoły. Szybko minął pracowity miesiąc i czas na wypoczynek….Postanowiliśmy zorganizować wycieczkę. Niestety nie mieliśmy zbyt wiele możliwości, wiec wybraliśmy opcję wycieczki rowerowej do Pilca. Tam jeszcze nie byliśmy.

Dnia 18.06.2021r. spotkaliśmy się przed szkołą mając ze sobą rowery i inne potrzebne rzeczy (łącznie z uśmiechem). Wyjazd był o godz. 8.00. Jechaliśmy polnymi drogami i lasami do Św. Lipki. W Św. Lipce mieliśmy krótki przystanek - poszliśmy na lody. Niestety nasz postój przedłużył się, ponieważ jednej z naszych koleżanek przetarła się opona. Dzięki szybkiej reakcji opiekunów rozwiązaliśmy ten problem i ruszyliśmy w dalszą drogę. Dalej jechaliśmy malowniczymi polami. Towarzyszył nam śpiew ptaków i szum drzew. Gdy dojechaliśmy do Pilca, chłopcy rozpalili ognisko, ale wcześniej moczyliśmy stopy w jeziorze Dejnowa. Skusił nas do tego duży upał (było aż 30 stopni!!!). Piekliśmy kiełbaski, zajadaliśmy się ogórkami małosolnymi zrobionymi przez panią wychowawczynię, a na deser ciasto. W międzyczasie prowadziliśmy ciekawe rozmowy. Oprócz kiełbasek niektórzy piekli pianki, bułki i tosty. Znów poczuliśmy potrzebę ochłody nad jeziorem. Po powrocie poszliśmy na lody i ruszyliśmy do Reszla. Około godziny 16.00 byliśmy na miejscu.

Bardzo podobała nam się ta wycieczka, m.in. dlatego, że zintegrowaliśmy się z naszą klasą. Mieliśmy czas na rozmowy i dużo się o sobie dowiedzieliśmy. W planach mamy kolejne takie wycieczki. Ale to już po wakacjach…

Julka i Ola

opublikowano: 2021-06-25, © uczniowie SP 3,