Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka przedszkolaków do lasu w Świętej Lipce ⁄

Wycieczka przedszkolaków do lasu w Świętej Lipce

Dnia 26 i 28 października 2021 r. przedszkolaki z grupy 0A, OB., 0C i 0D pojechały na wycieczkę do lasu i szkółki leśnej w Świętej Lipce. Celem wycieczki było obserwowanie zmian zachodzących w lesie jesienią. Gościła nas Pani Wiesława Pręcikowska – pracownik służby leśnej nadleśnictwa Mrągowo. Przy pięknej, słonecznej pogodzie dzieci odbyły długi spacer po lesie. Podczas wędrówki obserwowały przyrodę i zachodzące jesienią zmiany w środowisku leśnym. Pani Leśnik ciekawie opowiadała o zwierzętach i roślinach rosnących w lesie. Przedszkolaki poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, runo leśne oraz owoce i grzyby jakie daje nam las. Wzięły udział w zabawie ruchowo-naśladowczej „Drzewa”. Dowiedziały się jak rosną drzewa i gdzie w lesie mieszkają ptaki. Obserwowały las w pięknej, jesiennej szacie. Pani Wiesława zaprosiła dzieci do „leśnej klasy”. Przygotowała dla przedszkolaków przyrodniczy quiz. Dzieci rywalizowały w zespołach: rozwiązywały zagadki,odpowiadały na pytania, rozpoznawały i segregowały gatunki i owoce drzew. Wykazały się sporą wiedzą na temat lasu. Za aktywny udział w zajęciach w lesie i bezbłędne wykonanie przydzielonych zadań przedszkolaki otrzymały od Pani leśnik nagrody. Wręczyły też Pani Wiesi podziękowanie za ciekawą wycieczkę.

Po zajęciach przyrodniczych na dzieci czekały kolejne atrakcje. Przedszkolaki ze smakiem zjadły upieczone na ognisku kiełbaski, a następnie bawiłysię i ćwiczyły na leśnej ścieżce zdrowia.

Serdecznie dziękujemy Pani leśnik Wiesławie Pręcikowskiej za poświęcony czas. Wycieczka do lasu dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń i była wspaniałą lekcją przyrody

.

opublikowano: 2021-11-03, © Alina Szmul,