Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka klas I do Giżycka i Spytkowa ⁄

Wycieczka klas I do Giżycka i Spytkowa

Dnia 5 czerwca 2024 roku w piękny, słoneczny dzień klasy pierwsze wybrały się na autokarową wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą na zakończenie roku szkolnego. Odwiedziliśmy punkty atrakcyjne dla naszego terenu, dostosowane do wieku dzieci.

Rozpoczęliśmy od Giżycka, nazywanego stolicą żeglarstwa w Polsce. To jeden z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. W Giżycku znajduje się port żeglugi, z którego można wypłynąć w rejs po jeziorze Niegocin. My z takiego rejsy skorzystaliśmy. Udaliśmy się do Wyspy Miłości. Rejs odbył się statkiem pasażerskim, na którym zmieściły się dwie klasy pierwsze wraz z opiekunami. To bardzo ciekawa opcja na urozmaicenie każdej wycieczki. W końcu nie każdy pływał prawdziwym statkiem.

Kolejnym punktem był Lunapark ”Bajka” w Giżycku. Jest to otwarta na stałe dopiero w ubiegłym roku nowa atrakcja turystyczna, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie lunaparku znajdują się liczne atrakcje. W wesołym miasteczku bawiliśmy się na takich urządzeniach jak karuzela wenecka prosto z Włoch , koło widokowe -Giżyckie Eye oraz autodrom. Atrakcje wywołały u dzieci ogromny śmiech i podniosły poziom adrenaliny

.

Ostatnią atrakcją była „Wioska Indiańska” w Spytkowie. Obejrzeliśmy Muzeum Indian Ameryki Północnej, gdzie w stuletnim kamiennym, mazurskim obiekcie zobaczyliśmy kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych, zabawek itd.oraz plenerowy model Indiańskiej Wioski, złożonej z kilku naturalnej wielkości tipi. Barwnych opowieści indiańskich wysłuchaliśmy od przewodników, którzy posiadali bardzo bogatą wiedzę. Pobyt w Spytkowie zakończyliśmy zabawami indiańskimi takimi jak strzelanie z łuku, rzut włócznią, pokonywanie toru przeszkód oraz innymi. Po wspólnym integracyjnym ognisku udaliśmy się w drogę powrotną do Reszla.

Wycieczka udała się z kilku powodów: pogody, programu i dobrych humorów.

opublikowano: 2024-06-07, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy