Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka do Olsztyna pełna wrażeń ⁄

Wycieczka do Olsztyna pełna wrażeń

Dnia 16 listopada 2018 r. klasy II a i II b pojechały na wycieczkę do Olsztyna.

Głównym celem była rewia na lodzie Moskiewskiej Rewii na Lodzie „Królowa Śniegu”, na motywach baśni Hansa Chrystiana Andersena w Hali Widowiskowo Sportowej Urania.

Widowisko było piękne i wzruszające. Zachwycało wszystko, oryginalna muzyka, choreografia pełna popisów indywidualnych, kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty specjalne i pirotechniczne. Często było słychać okrzyki wow!!! Brawom nie było końca.

Po spektaklu udaliśmy się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. W ramach programu zawodoznawstwa, dzieci poznały ciekawą pracę na różnych stanowiskach.

Była okazja, żeby przejechać się autobusem miejskim, tramwajem, przejechać przez myjnię autobusową, tramwajowy kanał diagnostyczny. Dzieci odwiedziły centrum dowodzenia liniami tramwajowymi, miały okazję zobaczyć interaktywną tablicę z mapą Olsztyna, po której poruszały się tramwaje. Poznały osobę zarządzającą energią elektryczną. Uczniowie mieli niezwykłą okazję, by zadać wiele pytań osobom na różnych stanowiskach pracy.

MPK w Olsztynie odwiedziliśmy na zaproszenie pana Grzegorza Daligi, prywatnie taty Oli z klasy II a. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty: smycze na klucze, opaski odblaskowe i długopisy z logo firmy.

Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi Daliga za zaproszenie, oprowadzenie po MPK i wiele ciekawych informacji no i upominki. Dzieci były zachwycone, a Ola wzruszona.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do Reszla zachwyceni, zadowoleni, pełni wrażeń. Już planujemy następną wyprawę.

opublikowano: 2018-11-28, © Danuta Baten.,

fot. Danuta Baten.