Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wizyta w Konsulacie Świętego Mikołaja ⁄

Wizyta w Konsulacie Świętego Mikołaja

Przedszkolaki z grup 0c i 0d odwiedziły Konsulat Świętego Mikołaja już w listopadzie. Dzieci odwiedziły to niezwykłe miejsce i poznały sekrety produkcji bombek, które w bardzo ciekawy sposób przestawił pomocnik Mikołaja. Przedszkolaki podziwiały bombki stworzone przez profesjonalistów, ale mogły również same je pomalować i ozdobić. Po ozdobieniu bombek, dzieci pobawiły się w magicznej krainie zabawek.

Wycieczka nie była dla dzieci jedynie zabawą. Przedszkolaki odwiedziły również salę edukacyjną Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie „Ognik”. Dzieci dowiedziały się dużo o pracy strażaków, obejrzały filmiki edukacyjne, przebrały się za strażaków. W drodze powrotnej odwiedziły schronisko w Pudwągach, gdzie podarowały potrzebującym zwierzętom karmę oraz stare koce przekazane przez MOPS w Reszlu, które przydadzą się w schronisku zimą.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci z niecierpliwością oczekują na kolejną.

opublikowano: 2022-12-02, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy