Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Warsztaty malarskie z Panią Itą Haręzą ⁄

Warsztaty malarskie z Panią Itą Haręzą

Uczniowie klasy I a Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Reszlu z niecierpliwością czekali na dzień 3 czerwca, bowiem na ten czas zostało zaplanowane spotkanie z niezwykłym gościem.

W piątkowy poranek dzieci z ogromną i nieukrywaną radością powitały Panią Itę Haręzę - malarkę, graficzkę, rysowniczkę, właścicielkę autorskiej galerii sztuki w Reszlu, która przybyła do naszej klasy, aby przeprowadzić warsztaty plastyczne.

Po przygotowaniu wspólnie z dziećmi miejsca pracy można było przystąpić do radosnej twórczości. Najpierw Pani Ita zapoznała uczniów z drippingiem - techniką malarską, która miała być wykorzystana w dzisiejszej w pracy. Jest to technika artystyczna zaliczana do sztuki abstrakcyjnej. Zadaniem małych artystów było pozwolenie farbie ściekać, kapać z patyka na płótno. Aby uzyskać ciekawszy, bardziej ekspresyjny efekt na koniec dzieci pozwalały też ściekać farbie z wiaderek. To działanie zwiększyło spontaniczność tworzenia i zapewniło zaskakujący efekt zamykający proces malowania dzieła. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem efektu końcowego swojej pracy. Ubrudzone farbą od czubka głowy aż po buty, ale szczęśliwe spoglądały z niedowierzaniem na wspaniałe dzieło, do stworzenia którego zużyły 20 litrów farby.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, radosnej, twórczej atmosferze. Jego efekt końcowy w postaci pięciu pięknych obrazów będzie widniał na ścianach szkolnych korytarzy i zawsze będzie nam przypominał o tej niezwykłej lekcji plastyki.

Pani Ito, serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie inspirujących warsztatów malarskich. Okazała nam Pani wspaniałe serce i cierpliwość, stworzyła niezwykłą, twórczą atmosferę wspólnej pracy oraz przekazała nam radość obcowania ze sztuką. Życzymy Pani pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz spełnienia marzeń.

Serdeczne słowa podziękowanie kierujemy również do Pana Łukasza Pyrzaka, inicjatora tej wspaniałej lekcji. To dzięki Panu mogliśmy poznać Panią Itę wspaniałą artystkę i przeżyć tę niesamowitą przygodę ze sztuką.

DZIĘKUJEMY!
Uczniowie klasy I a