Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < WYJAZD EDUKACYJNY ⁄

WYJAZD EDUKACYJNY

W piątek, 8 listopada 2013 r. sześćdziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu dwoma autokarami udało się do Kętrzyna. Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy klas piątych: A. Doboszewska, M. Gardocka i A. Płotast.

Na początku uczniowie udali się do Kina "Gwiazda" w celu obejrzenia spektaklu pt. "W krainie mitów". W scenicznej opowieści para urwisów - Ola i Michał, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem (Ola otwiera puszkę Pandory) powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Rodzeństwo spotyka tam zapomnianych już dziś bohaterów: Prometeusza, Ikara, Syzyfa i Midasa. Dzięki przygodzie, która ich spotkała zdobywają wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów dzieci muszą rozwiązać zagadkę i zdobyć od poszczególnych postaci z mitologii greckiej pewne przedmioty... W końcu udaje im się to i powracają do współczesności. Kiedy profesor odnajduje poszukiwanych w muzeum uczniów, jest zaskoczony, gdy Ola i Michał znają odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące wiedzy z mitologii. To spotkanie z mitologią wpływa w znaczny sposób na edukację niesfornych bliźniaków, zmienia ich postawy i charaktery. Warto się o tym przekonać, oglądając ten spektakl.

Po opuszczeniu kina uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikami udali się na lekcję historii na świeżym powietrzu, dlatego że zwiedzanie Kętrzyna było kolejny punktem zaplanowanej wycieczki.

Wycieczka udała się! Uczniowie zachowywali się grzecznie. To wspaniała lekcja mitologii oraz historii.

Sprawozdanie z wycieczki sporządziła uczennica klasy 6 a - Aleksandra Markisz pod kierunkiem nauczyciela polonisty.

Aleksandra Markisz

opublikowano: 2013-11-17, © Organizatorzy,