Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w SP 3 w Reszlu ⁄

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w SP 3 w Reszlu

2 września 2013 roku uczniowie SP 3 rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św. Piotra i Pawła w Reszlu. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczął się Apel.

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Weronika Pieniak. Po komendzie Baczność został wprowadzony sztandar szkoły po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły - Danuta Baten, która powitała wszystkich serdecznie. Pani Dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski. Życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Pan Burmistrz przedstawił krótką charakterystykę inwestycji, która została oddana w tym roku szkolnym, a mianowicie przebudowa drogi ulicy Szkolnej.

Następnie cała społeczność szkolna zaśpiewała pieśń szkoły, po której Wicedyrektor Szkoły - Krystyna Bujnowska przekazała zgromadzonym informację o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

Na zakończenie pedagog szkolny – Halina Kwiatkowska odczytała wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach, który odbył się jeszcze w roku szkolnym 2012/2013.Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Gminy w Reszlu.

W poniedziałek 2 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

opublikowano: 2013-09-03, © Marta Lewczuk-Daliga,

fot. Organizatorzy