Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Uroczyste otwarcie placu edukacyjno – kulturalno - wypoczynkowego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu ⁄

Dnia 31 maja 2019 roku w przeddzień Dnia Dziecka został uroczyście otwarty plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu. Dzieci korzystają z placu już od kilku miesięcy. Jest na nim wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku, ale co najważniejsze jest bezpiecznie i blisko szkoły. Oficjalną uroczystość poprzedziły zabawy, animacje i konkursy dla dzieci z przedszkoli i klas I-III. Uczniów i przedszkolaków odwiedzili również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu. Można było dokładnie obejrzeć sprzęt strażacki, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zrobić sztuczne oddychanie na fantomie, a także zobaczyć z bliska wóz strażacki. Tradycyjnie, jak na takich imprezach była kiełbaska z grilla i wiele radości podczas zabaw na placu. Uroczystość otwarcia rozpoczęło przemówienie Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego. Poświęcenia placu dokonał ks. kan. Krzysztof Bumbul. Największa atrakcją dla dzieci była fontanna, która w nocy dodatkowo jest podświetlana. Teraz wszystkie dzieci z Reszla wraz z rodzicami i dziadkami oraz turyści odwiedzający nasze miasto, mogą korzystać z wielu atrakcji placu edukacyjno – kulturalno - wypoczynkowego.

opublikowano: 2019-06-18, © Danuta Baten.,

fot. Danuta Baten.