Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu odwiedzają Sanktuarium w Stoczku Warmińskim ⁄

Królowo wiśni kwitnącej,
Królowo kwitnącej jabłoni,
My dzieci reszelskiej ziemi
Wznosimy ku Tobie swe dłonie.
Słowami wiersza Ks. Henryka Dzydlika

Dzieci z Parafii Św. Piotra i Pawła w Reszlu przywitały Matkę Bożą Królową Pokoju w Jej Sanktuarium w Stoczku Warmińskim. Stało się już tradycją, że dzieci pierwszokomunijne dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu udają się na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego. Tak było i w tym roku.

W dniu 2 czerwca 2011 r. pod czujną opieką s Miriam Zdunek oraz wychowawczyń dzieci wyruszyły dwoma autokarami do Królowej Pokoju, by modlić się o pokój w naszych rodzinach i na całym świecie. Mszę Świętą w intencji dzieci, rodziców i opiekunów odprawił ks. Prałat Dyzma wyrostek. Dzieci czynnie uczestniczyły we Mszy Świętej , śpiewały pieśni z Dnia Komunii Świętej i recytowały wiersze, dziękując Jezusowi, że mogły przyjąć Go do swojego serca.

Po Mszy Świętej dzieci odwiedziły miejsce uwięzienia Prymasa Stanisława Wyszyńskiego w latach 1953-1954, a potem rozbiegły się po pięknym klasztornym ogrodzie. Był też czas zakupu pamiątek i wspólne grupowe zdjęcie wśród zieleni ogrodu.

Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i różnych osobistych przygód z nadzieją rychłego powrotu, gdyż Matka Boża ze swojego Cudownego Obrazu zaprasza na kolejne spotkanie.

opublikowano: 2011-06-06, © s. Miriam,

fot. Monika Łomżyńska