Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W KLUBIE SENIORA ⁄

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W KLUBIE SENIORA

Od 1999 roku w kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego wieku. 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października - Europejski Dzień Osób Starszych (lub Europejski Dzień Seniora), zaś 14 listopada Światowy Dzień Seniora.

W Reszlu Dzień Seniora uroczyście obchodzono w piątek 25 października 2013 r. Tego dnia Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili ponownie zaprzyjaźniony Klub Seniora, działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu.

Punktualnie o 16.00, w odświętnych strojach zgromadzili się wszyscy emeryci, renciści oraz zaproszeni goście, by w miłym gronie spędzić niepowtarzalne chwile.

W uroczystości oprócz naszych Szacownych Seniorów uczestniczyli zaproszeni Goście: Burmistrz Reszla - pan Marek Janiszewski, zastępca Burmistrza, Kierownik MOPS - pani Elżbieta Jabłonka, wieloletni przyjaciel Klubu - pan Piotr Gerwatowski oraz nauczycielka języka polskiego - pani Agata Doboszewska.

Wszystkich zebranych powitała gospodarz imprezy, opiekunka Reszelskiego Klubu Seniora - pani Wiesława Rutkowska. Do Jej życzeń dołączyli się kolejno zaproszeni Goście. Następnie Pani Wiesława zaprosiła wszystkich zgromadzonych do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu pod kierunkiem pani Agaty Doboszewskiej i we współpracy z panem Krystianem Balcerczykiem (akompaniament) oraz panem Piotrem Gerwatowskim (nagłośnienie).

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, aktorskie i taneczne. Na początku usłyszeliśmy niezwykle uzdolnioną wokalnie szóstoklasistkę - Wiktorię Tyżlik. Następnie wiersz A. Szarejko pt. "O życiu" deklamowała Aleksandra Markisz. Z kolei w skeczu o tematyce szkolnej pt. "Malinowska do tablicy" umiejętnościami aktorskimi mogły popisać się: Weronika Pieniak (nauczycielka), Marta Nalesińska (tytułowa Malinowska), Paulina Morycz (babcia); w rolę uczniów idealnie wcieliły się: Paulina Pupek i wspomniane wcześniej Wiktoria Tyżlik oraz Aleksandra Markisz. Później wszystkie uczennice do akompaniamentu gitarowego zaśpiewały znany utwór Marka Grechuty pt. "Dni, których nie znamy", a następnie piątoklasistka Anita Dawid wykonała wybraną przez siebie na tę uroczystość piosenkę. Po tym solowym występie na małej scenie w Klubie Seniora pojawiły się utalentowane flecistki z klasy 5b - Alicja Kowalska i Michalina Mojzych oraz równie uzdolnione tym razem tanecznie uczennice klasy V c - Weronika Łomżyńska, Klaudia Wiśniewska oraz Paulina Miśkiewicz w opracowanym przez siebie układzie choreograficznym. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Nie pierwszy raz!

Nie tylko dzieci tego dnia zaprezentowały swoje umiejętności, talenty, także panie i panowie z Klubu Seniora. Ta "nieco starszą młodzież" udowodniła poraz kolejny, że można być aktywnym i twórczym niezależnie od wieku.

Wiersze deklamowali: pani Halina Nikonor i pan Henryk Armista. W skeczu swoje talenty aktorskie zaprezentowały panie: Anna Lipka – Chudzik (babcia), Bogumiła Szachnowicz (wnuczka) oraz Jadwiga Słomka (nauczycielka). Scenki rozbawiły zarówno młodszych jak i starszych. Na koniec zespół śpiewaczy (w składzie Halina Nikonor, Anna Leszczyńska, Katarzyna Maśko, Bogumiła Szachnowicz, Maria Pakoca, Józefa Kudłak, Jadwiga Słomka i Anna Lipka – Chudzik), którym dyrygowała Pani Wiesława Rutkowska wykonał cztery piosenki "Szła Seniorka", "Lipka”", „W mojem ogródecku” oraz "Jesteś szalona". Artyści z Klubu Seniora również nagrodzeni zostali głośnymi brawami.

Spotkanie przebiegało w niezwykle życzliwej, ciepłej atmosferze przy ciastku, kawie i herbacie, w atmosferze, którą wspólnie z dorosłymi stworzyły dzieci. Smaczne wypieki w postaci ciast przygotowały członkinie Klubu Seniora.

Czas spędzony z Szanownymi Seniorami upłynął przyjemnie. Poraz kolejny pokazali Oni, że znają nie tylko kunszt oratorski, ale i wokalny, udowadniając tym samym, że można być aktywnym i twórczym niezależnie od wieku.

Do naszych Drogich Seniorów, wciąż mło¬dych duchem, kieruję raz jeszcze najserdeczniejsze ży¬czenia zdrowia, pomyślności, szczęścia w gronie najbliższych i jeszcze wielu udanych spotkań towarzyskich i występów dla szerszej publiczności.

Paniom Wiesławie Rutkowskiej i Elżbiecie Jabłonka dziękuję za zaproszenie i współpracę z SP 3. A dzieciom gratuluję udanego występu, wzorowej postawy, kreatywności i zaangażowania w przygotowanie uroczystości.

opublikowano: 2013-10-30, © Agata Doboszewska-Kasperek,

fot. Wiesława Rutkowska