Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Tydzień Cittaslow ⁄

Tydzień Cittaslow

W tym roku w organizację Tygodnia Cittaslow w Reszlu zaangażował się Zespół Szkolno – Przedszkolny oraz Miejska Biblioteka Publiczna. SP3 w Reszlu promuje ideę miasteczek „ dobrej jakości życia”. Projekt Cittaslow zajmuje się przede wszystkim propagowaniem w mniejszych miejscowościach kultury dobrego, harmonijnego życia stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji.

Podczas zajęć w MBP w tygodniu od 23 do 26 września 2019 roku klasy drugie i trzecie wykonywały wiele ciekawych przedsięwzięć związanych z ideą Cittaslow. Dzięki zajęciom związanych z

projektem uczniowie rozumieją, że wolniejsze tempo życia wpływa na lepsze kontakty ze społecznością lokalną, z najbliższymi i przestrzenią, która je otacza oraz sprzyja ciekawym pomysłom. Dzieci wiedzą jak i w których miejscach w Reszlu można odpoczywać w czasie wolnym oraz gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe w naszym mieście.

Panie z Oddziału dla Dzieci przedstawiły prezentację o Cittaslow. Zapoznały uczniów z ideą tego projektu. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzowy, który został zakończony nagrodami. Dzięki lekturze książki „Wspaniały zespół” uczniowie doskonale poradzili sobie podczas pracy zespołowej. Wykonały w grupach makiety Reszla. Zamieściły na nich to, co zdaniem dzieci powinno znaleźć się w naszym mieście, żeby żyło nam się wszystkim dobrze, spokojnie i ciekawie. Wykonane prace będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę podczas obchodów Dnia Cittaslow w reszelskim amfiteatrze.

Dziękujemy paniom z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za bardzo ciekawe zajęcia, a Promocji Miasta za ufundowane nagrody. W bibliotece nie ma czasu na nudę, tak też było i tym razem. Było ciekawie, kreatywnie, twórczo.

Nauczycielki klas drugich i trzecich

opublikowano: 2019-09-27, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy