Jesteś tu: strona główna < Oświata < Tworzymy klasową książeczkę ⁄

Tworzymy klasową książeczkę

Dnia 25 listopada 2019 r. uczniowie z klasy I a uczestniczyli w zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu.

Panie bibliotekarki, Alicja Dziemiańczyk i Adrianna Cieszyńska zaprezentowały nietypowe książki znajdujące się na półkach w bibliotece i czytelni. Wszystkie były niezwykle ciekawe, pięknie wydane i bardzo zainteresowały wszystkich.

Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania Iwony Chmielewskiej pt. „Cztery zwykłe miski” . Jak tytuł wskazuje mowa w nim o najzwyklejszych przedmiotach codziennego użytku – małych miskach. Naczynia są zwykłe, ale książka o nich – zupełnie niezwykła. Ta książka była inspiracją do twórczego działania uczniów. Wykazali się pomysłowością w tworzeniu w grupach prac plastycznych z wykorzystaniem czterech misek. Następnie tworzyli opowiadania na podstawie powstałych prac. W ten sposób powstała klasowa książeczka obrazkowa, której autorem byli wszyscy uczniowie.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie mogli wykazać się inwencją twórczą.

opublikowano: 2019-12-05, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz