Jesteś tu: strona główna < Oświata < "Tango" Sławomira Mrożka ⁄

"Tango" Sławomira Mrożka

18 stycznia 2018 r. uczniowie klas III gimnazjum obejrzeli fragmenty „Tanga” Sławomira Mrożka, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu pod kierunkiem p. Anny Krasińskiej, nauczycielki języka polskiego.

Dramat z 1964 roku opowiada o walce pokoleń w społeczeństwie, konflikcie między konformizmem a anarchią, pokazuje intelektualistę, który szuka dla siebie miejsca w środowisku – mowa tu o Arturze, głównej postaci, synu artysty Stomila.

Artur to zdolny student, człowiek czynu, z poczuciem humoru, uwielbiający ład i porządek, normy i zasady, które chce przywrócić w domu.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Przy okazji wizyty w Zespole Szkół zapoznali się również z kierunkami kształcenia oferowanymi przez szkołę.

Dziękujemy za zaproszenie.

opublikowano: 2018-01-23, © SP nr 3 w Reszlu,