Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < TEATR KAMISHIBAI ⁄

TEATR KAMISHIBAI

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu wybrały się do Biblioteki Miejskiej. Tam na przedszkolaków czekała niespodzianka - teatrzyk Kamishibai. Kamishibai to "papierowy teatr” , nazywany inaczej "teatrem obrazkowym” albo ,,teatrem narracji”.

Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie widza. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć efekt koncentracji, a ta forma czytania to prawdziwe teatralne doświadczenie.

W rolę narratora wcieliła się pani Wiesia . Odczytała dzieciom opowiadanie pod tytułem ,, Rower Walentynki” Christiana Ferrari i zaprezentowała piękne ilustracje autorstwa Anne Brouillard. Opowiadanie zostało przedstawione w formie papierowych ,,slajdów”. Ich prezentowaniu towarzyszył wyjątkowy nastrój.

Po odczytaniu opowiadania dzieci wcieliły się w rolę Walentynki i zwierząt, które dziewczynka zabrała na przejażdżkę rowerem.

Dzieci i wychowawczynie serdecznie dziękują paniom Ali i Wiesi za niezwykłe spotkanie z bajką i z niecierpliwością czekają na kolejne...

opublikowano: 2016-06-11, © Małgorzata Maksymiuk.,

fot. Małgorzata Maksymiuk.