Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < TAK! On jest Królem! ⁄

Informacje_i_wydarzenia

TAK! On jest Królem!

„Tak! On jest królem” to jasełka w trzech aktach, które wystawili uczniowie SP3 pod kierunkiem siostry Czesławy Bezrutczyk w ostatnim dniu nauki przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki wielości przewidzianych ról scenariusz pozwolił zaistnieć na scenie całej grupie chętnych uczniów. A występowali uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Wszyscy pracowicie przygotowywali się od kilku miesięcy, by sprostać wyzwaniu.

Poza postaciami nieodłącznie związanymi z jasełkami: Maryją, Józefem, aniołami, diabłem, pasterzami i królami, pojawili się Mali Reszelanie, którzy tańcem zachwalali Dzieciątko, jednocześnie składając dary związane ze swoim regionem. Pięknym uzupełnieniem fabuły były specjalnie na jej potrzeby napisane i skomponowane pastorałki. Dzięki zaangażowaniu wielu osób realizacja godzinnego przedstawienia jasełkowego według scenariusza „Tak! On jest królem” odniosła sukces sceniczny. Do osób bardzo pomocnych zaliczyć należy siostrę Czesławę Bezrutczyk, Panią Dorotę Choromańską, Panią Jolantę Wasilewską, Panią Dorotę Borejko oraz Panów Łukasza Pyrzaka i Mirosława Bogdanowicza.

W pięknej, odświętnej atmosferze jasełka obejrzeli uczniowie, rodzice, babcie, ciocie, prawni opiekunowie, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie. Wśród gości zaproszonych należy wymienić również wiceburmistrza Reszla Pana Jerzego Bajorka, który złożył wszystkim najpiękniejsze życzenia świąteczne.

Świątecznego odpoczynku w miłej, rodzinnej atmosferze życzę uczniom, pracownikom oraz przyjaciołom i sympatykom szkoły.

opublikowano: 2015-12-22, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska