Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Świętowanie Dnia Kobiet z Paniami z Klubu Seniora ⁄

Świętowanie Dnia Kobiet z Paniami z Klubu Seniora

Jak co roku Reszelski Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 zorganizował uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Czwartek, 9 marca 2017 r. stał się okazją do wspólnego świętowania. W spotkaniu, które odbyło się w szkolnej stołówce, uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Reszla, pan Marek Janiszewski, Wiceburmistrz, pan Jerzy Bajorek, Przewodnicząca Rady Miasta, pani Beata Subocz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Elżbieta Jabłonka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, pani Danuta Baten.

Wszystkich Gości powitała serdecznie opiekunka Klubu Seniora, pani Wiesława Rutkowska, która tradycyjnie pełniła honory gospodarza i konferansjera imprezy. Po części oficjalnej: życzeniach, wręczeniu wszystkim Paniom pięknych pąsowych róż i prezentu przez Panów - Burmistrza i Wiceburmistrza, odbyła się część artystyczna, w której zobaczyć mogliśmy i dzieci, i dorosłych.

W programie przygotowanym przez uczniów SP 3 pod kierunkiem nauczycielek: Pani Jolanty Radomskiej, Marty Lewczuk-Daliga, Marty Brygoły oraz Agaty Doboszewskiej-Kasperek znalazło się wiele piosenek, wierszy i życzeń. Na początku usłyszeliśmy nastrojową piosenkę Bogusława Meca "Jej portret" w wykonaniu Natalki Jesionowskiej oraz wiersze o kobietach deklamowane przez Natalię Kołakowską, Alicję Balcerczyk oraz Oliwię Kreczman. W wykonaniu Ali i Oliwi usłyszeliśmy również dwie piosenki "Kaktus" i "Tyle słońca w całym mieście". Następnie swoim talentem wokalnym pochwaliły się szóstoklasistki, śpiewając trzy piosenki w języku angielskim - Katarzyna Jałoszewska, Olga Nalesińska oraz Ania Rębowska. A wisienką na torcie był niewątpliwie występ zespołu wokalnego, który swoją pozytywną energią obdarował wszystkich uczestników uroczystości. Dzieci wykonały z wielkim entuzjazmem trzy utwory: "Księżyc raz odwiedził staw", "Jak rozmawiać trzeba z psem" oraz "Fantazja". Dopełnieniem całości były piękne życzenia złożone przez czwartoklasistkę wszystkim Paniom z Klubu Seniora.

Po występach najmłodszych swoje talenty recytatorskie i wokalne zaprezentowały także Panie z Klubu Seniora. Usłyszeliśmy cztery wiersze: "Dzień kobiet", "Babcia przy spowiedzi", Kobieta modna", "Wiersz o odchudzaniu" oraz dwie piosenki "Głęboka studzienka" i "Jesteś szalona".

Wszyscy artyści, zarówno dzieci, jak i dorośli, nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po części oficjalnej i artystycznej przyszedł i czas na uroczysty poczęstunek.

Czas spędzony razem z Paniami z Klubu Seniora tradycyjnie upłynął w przyjemnej, uroczej, iście rodzinnej atmosferze.

opublikowano: 2017-03-14, © Agata Doboszewska-Kasperek,

fot. Agata Doboszewska-Kasperek