Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < "Święto biblioteki szkolnej" w SP nr 3 pod hasłem "W świecie bajek" ⁄

"Święto biblioteki szkolnej" w SP nr 3 pod hasłem "W świecie bajek"

Miesiąc maj, to gorący okres dla biblioteki. 08.05.2017r. z okazji „Święta bibliotekarza i biblioteki” w naszej szkole odbył się, specjalnie z tej okazji, przegląd czternastu przygotowanych przez uczniów z klas I-VI oraz nauczycieli i wychowawców, krótkich przedstawień na podstawie wcześniej (w marcu) wylosowanych tytułów książek. Pomysłów nie brakowało. Można było zobaczyć teatrzyki kukiełkowe, przedstawienia teatralne oraz nowoczesne adaptacje bajek braci J. i W. Grimm, H. CH. Andersena, CH. Perraulta, J. Porazińskiej, czy książki G. Kasdepke, jak również wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Przedstawienia wzbogacone były o rekwizyty, przebrania i muzykę, zaś w przerwach występował śpiewając piosenki z „Akademii Pana Kleksa” dziecięcy zespół wokalny prowadzony przez panie: Martę Brygołę i Martę Lewczuk-Daligę. W tym roku szkolnym jednym z priorytetów oświatowych jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, mam nadzieję, iż imprez ta zachęciła uczniów do poznawania i czytania książek oraz otworzy ich na obcowanie ze sztuką. Mieli tu okazję uwolnić i ujawnić swoje talenty aktorskie oraz twórcze, w pisaniu ciekawych scenariuszy. Oto tytuły prezentowanych książek:

• Kl. Ia „ Trzy małe świnki”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Joanna Piskosz
  • Kl. IIa „ Cudaczek Wyśmiewaczek”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Anna Łachmańska
  • Kl. IIb „ Czerwony Kapturek”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Dorota Choromańska
  • Kl. IIc „ Jaś i Małgosia”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Małgorzata Gardocka
  • Kl. IId „Rzepka” J. Tuwima. Uczniów przygotowała wychowawczyni Jolanta Radomska
  • Kl. IIIa „ Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Bożenna Michalak.
  • Kl. IIIb „Na straganie” J. Brzechwy. Uczniów przygotowała wychowawczyni Alina Szmul.
  • Kl. IIIc „Królewna Śnieżka”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Jolanta Wasilewska.
  • Kl. IVa „ Piękna i Bestia” Uczniów przygotowała wychowawczyni Marta Lewczuk-Daligi.
  • Kl. IVb „Księżniczka na ziarnku grochu ”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Marta Brygoła.
  • Kl. Va „Kopciuszek”. Uczniów przygotowała pani Małgorzata Krajewska, opiekunka koła bibliotecznego.
  • Kl. Vb „ Bon i ton, savoir-vivre dla dzieci” G. Kasdepke. Uczniów przygotowała pani Agata Doboszewska-Kasperek.
  • Kl. VIa „Kozucha Kłamczucha”. Uczniów przygotował wychowawca Wojciech Jałoszewski.
  • Kl. VIb „Kot w butach”. Uczniów przygotowała wychowawczyni Marlena Jałoszewska.

Aby rodzice oraz większe grono widzów mogło zobaczyć grę aktorską naszych uczniów 09.05.2017r. w bibliotece szkolnej nagrane zostały wszystkie przedstawienia. Dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom za współpracę w organizacji „ Święta biblioteki szkolnej” oraz panu Gasparowi Jaśkiewiczowi za wykonanie nagrania i montaż filmu. Oto kilka zdjęć i link do filmu.

Małgorzata Krajewska - nauczyciel bibliotekarz

opublikowano: 2017-05-21, © Małgorzata Krajewska,