Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi ⁄

Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu przybliżenie wartości patriotycznych.

Uczniowie mogli obejrzeć okolicznościową prezentację „Dzieło Konstytucji 3 Maja” umieszczoną na telebimie, oczywiście została wykonana także tradycyjna wystawka dotycząca aktualnego święta i druga „Polskie Symbole Narodowe”.

Wszystkie budynki naszej szkoły zostały udekorowane flagami Polski. 29 kwietnia na budynku szkoły przy ulicy Bolesława Chrobrego zawieszono flagę o długości przybliżonej do wysokości szkoły.

3 maja uczniowie z pocztu sztandarowego będą reprezentowali Zespół Szkolno–Przedszkolny na mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym.

W dniach poprzedzających majowe święta na lekcjach wychowawczych wychowawcy przeprowadzili pogadanki i wyświetlili filmy przybliżające okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na lekcjach historii, po wykładach i prezentacjach, przeprowadzono klasowe konkursy „Majowe Święta”. 30 kwietnia uczniowie opiekujący się radiowęzłem przygotowali zestaw pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym.

opublikowano: 2024-05-01, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy