Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Święto Drzewa ⁄

Święto Drzewa

Dnia 8 października 2019 r. uczniowie z koła ekologiczno – przyrodniczego z klas II-III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu uczestniczyli w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu z okazji zbliżającego się Święta Drzewa.

Młodzi ekolodzy z naszej szkoły z okazji tego wydarzenia brali udział w zajęciach, których celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz poszerzenie wiedzy o drzewach z naszego otoczenia, które mijamy codziennie, a być może wiemy o nich tak niewiele.

Uczniowie wysłuchali opowiadania o drzewach, następnie rozpoznawali drzewa po liściach i owocach, porównywali je, ćwiczyli umiejętność korzystania z atlasów przyrodniczych w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Wymieniali, jakie funkcje pełnią drzewa. Próbowali określić wiek drzewa licząc słoje na podstawie pnia dębu. Na zakończenie zajęć wykonali „drzewo życzeń” z guzików. Zajęcia przeprowadziły panie - Alicja Dziemiańczyk i Ada Cieszyńska.

W wielu miejscach na świecie Święto Drzewa to nie tylko akcje sadzenia drzew, ale również działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, współpracy i tolerancji, do których zachęcamy wszystkich, którym los Ziemi nie jest obojętny.

opublikowano: 2019-10-11, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz