Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Światowy Dzień Wody ⁄

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Święto to ustanowione zostało przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a obchodzone jest od 1993 roku.

22 marca 2016 r. uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w zajęciach z okazji Dnia Wody. Czytali zgromadzone informacje na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi, uzupełniali karty pracy. Następnie kontynuowali zajęcia pod hasłem „Woda – życiodajna substancja” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Obejrzeli prezentację multimedialną na temat wykorzystania wody na kuli ziemskiej. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat występowania wody w przyrodzie, sposobów ochrony wód, skutków braku wody na kuli ziemskiej. Wspólnie zastanawiali się nad sposobami oszczędzania wody. Każdy uczeń na papierowej kropli wody napisał propozycje oszczędzania wody w swoim domu. Następnie uczniowie pracowali w grupach - pisali list do rodziców, dlaczego i w jaki sposób mogą oszczędnie gospodarować wodą. Była to ciekawa lekcja ekologii, ale również okazja, by poćwiczyć pisemną formę wypowiedzi jaką jest list. Napisane listy uczniowie zanieśli do domu.

Wszyscy uczniowie zgodzili się z tym, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić i cenić, by nie pojawił się dzień, w którym z kranu nie popłynie woda.

opublikowano: 2016-03-23, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz