Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia szkolne < Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Samorządowym ⁄

Wydarzenia szkolne

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Samorządowym

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, 25 listopada 2019 r., dzieci z oddziałów przedszkolnych przyniosły ze sobą do Przedszkola swoje ulubione misie. W sali gimnastycznej zaprezentowały swych ulubieńców, po czym uczestniczyły w zabawach i konkursach związanych z misiami znanymi im z bajek, książek, kreskówek.

W pewnym momencie odwiedził je niezwykły gość – wielki, biały Miś.

Miś bawił się z dziećmi i pozował do zdjęć. Gdy się pożegnał, dzieci pomalowały farbami sylwetki pluszowych misiów.

Ten dzień był dla przedszkolaków niezwykły.

Dla starszych przedszkolaków z grup 0a i 0b obchody Dnia Misia trwały dwa dni. We wtorek 26 listopada udały się do Biblioteki Miejskiej, gdzie wysłuchały bajki o misiach, obejrzały książki oraz wykonały misia. Dowiedziały się również, dlaczego w języku angielskim misia pluszowego nazywamy Teddy Bear.

Obchody Dnia Pluszowego Misia to zawsze ważny punkt w kalendarzu przedszkolaków.

opublikowano: 2019-12-03, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy