Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Sukcesy literackie pierwszoklasistek ⁄

Sukcesy literackie pierwszoklasistek

W dniu 24 listopada 2022 roku w siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej VIII edycji Jesiennego Konkursu Literackiego pod tytułem „O czym jeż śni, gdy pod liśćmi śpi?”.

Jesienny Konkurs Literacki służy kształtowaniu postawy szacunku i fascynacji przyrodą dzieci, młodzieży i dorosłych oraz przypomnieniu i utrwaleniu wiedzy na temat zjawisk zachodzących w przyrodzie w następstwie zmian pór roku.

W regulaminowym czasie, do udziału w konkursie zgłoszono pięćdziesiąt pięć prac z regionu Warmii i Mazur. W pierwszej kategorii wiekowej 7- 12 lat wpłynęło czterdzieści jeden prac, z czego cztery należały do uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu.

Biorąc pod uwagę zawarte w regulaminie kryteria oceniania takie jak zgodność z tematem konkursu, kreatywność, oryginalność i pomysłowość oraz formę estetyczną pracy komisja konkursowa przyznała w pierwszej kategorii wiekowej 7-12 lat dwa miejsca pierwsze, dwa miejsca drugie i dwa miejsca trzecie oraz trzynaście wyróżnień.

Jest nam miło poinformować, że:

• I miejsce ex aequo z uczennicą z Nawiad zajęła Wiktoria Kościelniak z klasy Ib.
  • II miejsce ex aequo z uczennicą z Bożego zajęła Natalia Janiszewska z klasy Ib.

Uczennice przygotowały swoje prace pod kierunkiem wychowawczyni pani Marzeny Kościelniak. Laureatki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Pozostałe osoby biorące udział w konkursie - Jan Machnio i Aleksander Ćwik z klasy III a, otrzymały dyplomy i upominki za uczestnictwo.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

opublikowano: 2022-12-20, © Marzena Kościelniak,