Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Sprzątanie Świata 2021 – Myślę, więc nie śmiecę ⁄

Sprzątanie Świata 2021 – Myślę, więc nie śmiecę

W trzeci weekend września miała miejsce 28 Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Młodsi uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu wzięli również udział w tej akcji. Poczekali na odpowiednią pogodę i 28 września ruszyli w teren. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie mieli możliwość przygotowania się do tego wydarzenia. Wcześniej ozdabiali płócienne torby wielokrotnego użytku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, które mają zastąpić foliowe torby podczas zakupów, ponieważ zabrali je do swoich domów. Chętni uczniowie z klas II i III mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie „Segregacja na 6-tkę”, który był zorganizowany na zajęciach koła ekologiczno – przyrodniczego. Uczniowie najpierw poszerzyli wiedzę na temat sposobów ograniczenia wytwarzanych odpadów, a następnie przystąpili do konkursu.

28 września uczniowie z klas I – III wzięli udział w sprzątaniu świata. Młodsi sprzątali teren wokół szkoły, natomiast starsi wyruszyli na place zabaw, do parku miejskiego oraz na miejsce imprez motocrosowych. W rękawice i worki zaopatrzyło uczniów Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Reszlu. Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest prawie wszędzie. Wychodząc na spacer bardzo często napotykamy porzucone plastikowe butelki, woreczki foliowe itp. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje 100, 200 i więcej lat. Musimy ograniczyć korzystanie z nich. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie. Warto o tym pamiętać.

opublikowano: 2021-10-04, © Joanna Piskosz,